Strefa SKATEPARK RAMPA jest wielofunkcyjnym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Mogą z niej korzystać zarówno użytkownicy deskorolek, rolek, hulajnóg jak i rowerów wyczynowych. Jest to typ skateparku osiedlowego, co oznacza, że może przebywać na nim kilkanaście osób jednocześnie.
Skatepark może być wykonany metodą monolityczną, betonowy. Monolityczna płyta elementów jest wtapiana w nawierzchnię, natomiast drobne elementy, poręcze czy ławki przykręcane do betonu, co pozwala uzyskać jednolity kształt, trwałość i zapewnić bezpieczeństwo. Jego budowa może trwać od 10 do 14 tygodni, w zależności od warunków pogodowych.
Na skatepark składa się wiele elementów: quarter pipe; zestaw: box, schody i poręcz łamana; quarter i wall ride; fun box; box; rainbow; pole jam; C- quarter pipe.
Propozycja lokalizacji Strefy SKATEPARK RAMPA to rejon ul. Szpaków w Poznaniu, w pobliżu dużego parkingu przed Szkołą Podstawową nr 55 w Poznaniu, w sąsiedztwie planowanej przez POSiR budowy street workoutu. Powinien mieć wielkość ok. 400 m2, kształt może być nieregularny.
- mieszkańcom Poznania i okolic, gościom – rosnąca liczba użytkowników stref rekreacji Jeziora Maltańskiego, stawu Olszak, szlaku rowerowego Doliny Cybiny itp.
- mieszkańcom os. Kobylepole - ok 1,2 tyś. mieszkańców
- mieszkańcom os. Przemysława - ok 4,8 tyś. mieszkańców
- mieszkańcom os. Antoninek - 3.5 tyś. mieszkańców
- mieszkańcom Zielińca - ok 2 tyś. mieszkańców
SKATEPARK RAMA MALTY stanie się z pewnością kolejnym atrakcyjnym punktem strefy okołomaltańskiej aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Poznania oraz miejscem integracji dla młodzieży pobliskich osiedli. Odciąży zdecydowanie ruch wokół Jeziora Maltańskiego - użytkownicy rolek, hulajnóg, rowerów BMX z łatwością dotrą do strefy SKATEPARK RAMPA MALTY, korzystając z systemu bardzo atrakcyjnych ścieżek spacerowo-rowerowych przy Jeziorze Maltańskim i stawu Olszak.
notatka GP: w wyniku przeprowadzonej rozmowy odwoławczej wnioskodawca zgodził się na zmianę opisu projektu